NAVRCHOLU.cz

Slavnost Matky Boží Panny Marie

24.12.2017

Slavnost Matky Boží Panny Marie

námět pro dětskou katechezi

Pastýři pospíchali do Betléma a nalezli Marii a Josefa i děťátko položené v jeslích. Když ho uviděli, vypravovali, co jim o jeho narození řekl anděl. Všichni, kdo byli kolem, se jejich slovům velmi podivili.

Pastýři pospíchali do Betléma a nalezli Marii a Josefa i děťátko položené v jeslích. Když ho uviděli, vypravovali, co jim o jeho narození řekl anděl. Všichni, kdo byli kolem, se jejich slovům velmi podivili. Maria však to všechno uchovávala v srdci a rozvažovala o tom. Pastýři se zas vrátili. Velebili a chválili Boha za všechno, co slyšeli a viděli. A Maria s Josefem miminko pojmenovali Ježíš.


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ: 

Slavnost Matky Boží Panny Marie

Téma: Lk 2,16-21

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: není

Promluva: Mají děti uši? Proč máme uši? Abychom slyšeli. A když slyším, co mi kdo říká (třeba když slyším, že mě maminka volá, abych jí pomohl utřít nádobí) vždycky poslouchám? Poslouchají děti? (Mohou říct jak jim to jde.) Asi ne. Ale poslouchat se přitom vyplatí!

Jestliže děti dobře poslouchaly evangelium, budou dobře vědět, že pastýři POSLECHLI, co slyšeli od Boha (mohli si říct, že se jim nechce, že je to příliš zvláštní, než aby to byla pravda...) a viděli Ježíše v jeslích, když se narodil. A my, když budeme rodiče a Boha nejen slyšet, ale i poslouchat, taky k Ježíšovi dojdeme jako oni.


DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

Pracovní list slavnost Matky Boží Panny Marie Pracovní list slavnost Matky Boží Panny Marie

KATECHETICKÉ PRACOVNÍ LISTY:

   Slavnost  Matky Boží Panny Marie

Vyrobilo Pastorační středisko při AP – Katechetické středisko,
E-mail: jerabkova@apha.cz
http://www.apha.cz/adks

Autoři: GaS, Lenka Jeřábková, Ludmila Vyskočilová  |  Štítky: církevní rok, cyklus B, dětské listy, neděle, Panna Maria, Vánoce  |   Sekce: Cyklus B - doba vánoční   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.