NAVRCHOLU.cz

Slavnost Nejsvětější Trojice, cyklus B

Hlavní stránka / Kalendář / Neděle - pracovní listy / Cyklus B - mezidobí / Slavnost Nejsvětější Trojice, cyklus B

21.5.2018

Slavnost Nejsvětější Trojice, cyklus B

- námět pro dětskou nedělní katechezi

Jedenáct zbylých učedníků se sešlo po Ježíšově vzkříšení na hoře v Galileji. Tam dříve sedávali se svým Mistrem a on je zde učil.

Jedenáct zbylých učedníků se sešlo po Ježíšově vzkříšení na hoře v Galileji. Tam dříve sedávali se svým Mistrem a on je zde učil. Dával jim různá ponaučení, jak žít správně svůj život, aby se líbili Bohu a aby byli šťastni. I tentokrát se mezi nimi Pán Ježíš objevil. Na rukou a na nohou měl rány po hřebech.

Ti, kteří ho poznali, začali se mu klanět, ale někteří měli pochybnosti, že je to skutečně on. Ježíš k učedníkům přistoupil a řekl: „Dostal jsem od Boha Otce veškerou moc na nebi a na zemi. Jsem váš král a nyní vás posílám do celého světa. Jděte a vyprávějte všude, co jsem vás učil. Křtěte tyto nové učedníky ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého. A nebojte se, neboť já budu všude s vámi až do konce světa.“

(Přepsaný text přejat se svolením z webu www.kanan.cz)


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ: 

 

Slavnost Nejsvětější Trojice

Téma: Boží Trojice

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: klíče od bytu

Promluva: “Poznáte vaše klíče od vašeho bytu, kde jste doma? Kdy je to doma nejlepší? Kdy jste tam nejšťastnější? Když jsme spolu, všichni mají dobrou náladu, je uklizeno, je něco dobrého na stole - když je nám spolu dobře, jsme šťastná a spokojená domácnost. Když jsme šťastná a spokojená domácnost, podobáme se Boží domácnosti, ve které bydlí Bůh ve třech osobách. To je domácnost, ve které se mají všichni velmi rádi a mají pootevřené dveře, abychom se nebáli a vstoupili dál. Do této domácnosti jsme pozvaní a můžeme se do ní těšit, protože i oni se těší na nás.”

 


DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

Pracovní list (115 kB)

Nedělní karty Arcidiecézního katechetického střediska

Další materiály k této neděli najdete na stránkách Kanán - Katecheze na neděli 

Autor: GaS  |  Štítky: církevní rok, cyklus B, dětské listy, mezidobí, neděle, Nejsvětější Trojice  |   Sekce: Cyklus B - mezidobí   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.