NAVRCHOLU.cz

4. neděle v mezidobí, cyklus B

22.1.2018

4. neděle v mezidobí, cyklus B

- námět pro dětskou nedělní katechezi

Když byl Pán Ježíš ve městě Kafarnaum, přišel v sobotu do synagógy a tam mluvil k lidem. Všichni byli velmi překvapeni, protože nic takového ještě neslyšeli. Byl tam také člověk posedlý zlým duchem.

Když byl Pán Ježíš ve městě Kafarnaum, přišel v sobotu do synagógy a tam mluvil k lidem. Všichni byli velmi překvapeni, protože nic takového ještě neslyšeli.

Byl tam také člověk posedlý zlým duchem. Ten začal na Pána Ježíše křičet: „Jdi odsud, Ježíši! Já vím, že jsi Boží Syn!“ Pán Ježíš mu ale přísně zakázal mluvit a nečistého ducha z muže vyhnal. Lidé kolem se velmi divili, že má Pán Ježíš takovou moc. Všichni lidé v okolí si o Pánu Ježíši, jeho slovech i činech začali povídat.

(Přepsaný text přejat se svolením z webu www.kanan.cz)

 


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ: 

4. neděle v mezidobí

Téma: Mk 1,27 "Nové učení a s takovou mocí!"

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: hračka, se kterou se hraje na "jako" - ideálně volant k počítačovým hrám. Kuchyňka s nádobíčkem pro větší počet děvčat.

Promluva: "Dnes mám hračku, kterou určitě znáte a určitě jí někdo z vás má také doma. Také si rádi hrajete na řízení auta (vaření)? A co by bylo lepší - stále si moct hrát na řízení auta (vaření) nebo opravdové auto řídit? Co byste si vybrali? Určitě to, co je doopravdy, nejen jako.

I Ježíš, o kterém posloucháme, jak žil jako člověk je doopravdy Bůh, nejen jako. Poslouchat ho, být s ním, když se modlím není hra "na jako", ale je to opravdové setkání s Bohem.

Je to sednutí do tatínkova auta za volant a vzhůru na cestu! (Je to maminčina kuchyň, ve které kraluji a úžasně vařím.)

 


DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

Pracovní listy Víra dětem: Pracovní list 4. neděle v mezidobí, cyklus B Pracovní list 4. neděle v mezidobí, cyklus B (GIF, 34 kB), Pracovní list 4. neděle v mezidobí, cyklus B (112 kB) a pracovní list společenství od sv. Vojtěcha (217 kB)

Další materiály k této neděli najdete na webu Kanán - katecheze na neděli.

Autor: GaS  |  Štítky: církevní rok, cyklus B, dětské listy, evangelium, mezidobí, neděle  |   Sekce: Cyklus B - mezidobí   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.