NAVRCHOLU.cz

17. neděle v mezidobí, cyklus B

22.7.2018

17. neděle v mezidobí, cyklus B

- námět pro dětskou nedělní katechezi

Pán Ježíš šel se svými učedníky na druhou stranu Galilejského moře. Šlo s nimi také mnoho dalších lidí. Pán Ježíš vystoupil na horu a tam se posadil.

Pán Ježíš šel se svými učedníky na druhou stranu Galilejského moře. Šlo s nimi také mnoho dalších lidí. Pán Ježíš vystoupil na horu a tam se posadil.

Když viděl, kolik lidí k němu přichází, zeptal se Filipa: „Kde nakoupíme chleba, aby se ti lidé najedli?“ Filip na to odpověděl: „Nevím, je jich moc. Nakoupit chleba pro tolik lidí by stálo spoustu peněz.“

Vtom přišel Ondřej a řekl: „Je tu jeden chlapec a ten má pět chlebů a dvě ryby. To ale pro tolik lidí taky nestačí.“ Pán Ježíš jim řekl: „Zařiďte, ať se všichni lidé posadí.“ Potom vzal těch pět chlebů a ty dvě ryby, poděkoval za ně Pánu Bohu a rozdělil je lidem.

Všichni se najedli a po jídle sebrali ještě dvanáct košů zbylých kousků. Všichni se tomu velice divili a říkali si: „To je jistě někdo veliký, asi Prorok.“ Pán Ježíš ale poznal, že ho chtějí udělat králem, a proto raději odešel, aby byl úplně sám.

(Přepsaný text přejat se svolením z webu www.kanan.cz)


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ: 

17. neděle v mezidobí

Téma: Jeden z jeho učedníků – Ondřej, bratr Šimona Petra – mu řekl: “Je tu jeden chlapec, ten má pět ječných chlebů a dvě ryby. Ale co je to pro tolik lidí?” (nepatrná, zdánlivě absolutně nedostačující spolupráce člověka s velkými Božími činy)

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: není

Promluva: Ví někdo z dětí, kdy má maminka nebo tatínek svátek nebo narozeniny? Jak takový den u vás probíhá? A ví někdo z dětí, co by si tatínek a maminka přáli? Co by potřebovali dostat? Asi samé velké věci, které jim vy nemůžete dát.

V příběhu, který jsme v evangeliu slyšeli, měl pro zástup více než 5 tisíců lidí jen jeden chlapec 5 chlebů a dvě ryby. Byl potřeba kamion jídla a měli jenom mističku. Ale svěřil to Ježíšovi a najedli se úplně všichni a ještě zbylo.

Nemusíme se trápit, že jsme malí a můžeme dávat svým rodičům jen malé a zdánlivě nepotřebné věci. Jestliže to málo, co můžeme dát, svěříme Ježíšovi, přineseme i se svým nepatrným dárkem tolik radosti, jako bychom jim dali celý svět.

 


DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

Pracovní list (244 kB)

Nedělní karty Arcidiecézního katechetického střediska v Praze.

Další materiály k této neděli najdete na stránkách Kanán - Katecheze na neděli 

Autor: GaS  |  Štítky: církevní rok, cyklus B, dětské listy, evangelium, mezidobí, neděle  |   Sekce: Cyklus B - mezidobí   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.