NAVRCHOLU.cz

2. neděle adventní - cyklus B

4.12.2017

2. neděle adventní - cyklus B

Nějakou dobu před tím, než začal Pán Ježíš chodit mezi lidi a mluvit k nim, objevil se Jan Křtitel. Bydlel na poušti, nosil šaty z velbloudí kůže a živil se kobylkami a medem divokých včel. Chodilo za ním mnoho lidí a on jim říkal, jak se mají připravit na příchod Pána Ježíše.

(Přepsané podobenství i obrázek převzat se svolením z webu www.kanan.cz)


TEXTY K TÉTO AKTUÁLNÍ NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

 

NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ: 

2. neděle adventní

Téma: 2 Petr 3,8-14

Autor: Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: není

Promluva: Vzpomínáte si, o čem jsme si povídali minulou neděli? O tom jaké to je, když maminka odejde třeba na nákup a my zůstaneme doma sami.

Co budeme dělat, až budeme doma bez ní? Budeme dělat nepořádek, něco rozbijeme, aby byla smutná, až se vrátí? Nebo budeme sedět jak pecka a zlobit se, proč jí to tak dlouho trvá? Nebo si na ni vzpomeneme a udělám něco, co ji potěší, až se vrátí? Třeba zameteme v předsíni? Co když při tom zametání něco pokazíme? Budeme se bát maminčina návratu? Maminka přece pozná, že jsme věc nerozbili schválně a zlobit se nebude, naopak! bude mít radost, že jsem ji chtěli potěšit. Má raději nás  než nějaký hrnek nebo vázu.

Podobně mohu čekat na Ježíše. Taky mám víc možností: Můžu na něj zapomenout, můžu se zlobit, že když se stále ještě nevrátil, nebudu už na něj čekat. Asi nejlepší možnost bude na něj nezapomínat a snažit se udělat mu něčím radost. (V adventní cestě na tuto neděli může být nabídnuta možnost, co konkrétně dělat.)

 


 

DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

Dětský list

Pracovní list 2. neděle adventní Pracovní list 2. neděle adventní (GIF, 17 kB), Pracovní list 2. neděle adventní (177 kB)

Dnešní text o působení Jana Křtitele si na našem webu můžete přečíst také v komixové podobě (vyd. Karmelitánské nakl.)

Další materiály k této neděli najdete na stránkách Kanán - Katecheze na neděli 

Autoři: AKr, GaS  |  Štítky: advent, církevní rok, cyklus B, dětské listy, evangelium, neděle  |   Sekce: Cyklus B - doba adventní   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.