NAVRCHOLU.cz

30. neděle v mezidobí, cyklus A

23.10.2017

30. neděle v mezidobí, cyklus A

Nejdůležitější je milovat

Kdo je můj bližní? Ten, kdo je mi blízko. Takže ten, koho mám nejblíž: maminka, tatínek, babička, dědeček, bráška, sestřička, kamarád, kamarádka. A co všichni ostatní? Ty nemusím milovat?

TEXTY K TÉTO AKTUÁLNÍ NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

Kdo je můj bližní? Ten, kdo je mi blízko. Takže ten, koho mám nejblíž: maminka, tatínek, babička, dědeček, bráška, sestřička, kamarád, kamarádka. A co všichni ostatní? Ty nemusím milovat?


NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ:

Téma: Kdo je můj bližní?

Rekvizita: časopis nebo noviny s fotografiemi lidí

Autor: Ludmila Vyskočilová

Promluva: Ahoj děti. Poslouchaly jste dobře evangalium? Ježíš tam říká, že má máme mít rádi své bližní stejně, jako máme rádi sebe. To znamená, že k těm, kteří jsou naši bližní, se máme chovat stejně hezky, jako se chováme k sobě. Sebe přece nerozpláču, sám pro sebe si vezmu na hraní jenom ty hračky, které se mi líbí, nenechám sebe o hladu ani v zimě a jím jen to, co mi chutná...

Mám ale důležitou otázku, kdo je můj bližní? Ten, kdo je mi blízko. Takže ten, koho mám nejblíž: maminka, tatínek, babička, dědeček, bráška, sestřička, kamarád, kamarádka. A co všichni ostatní v tomto kostele? Jsme všichni v jednom kostele, to jsme si blízko. Všichni zde jsou moji bližní. A co ti, kteří dnes nepřišli? Ti jsou určitě také bližní. Co ti, které potkáme cestou z kostela domů? Bydlí s námi ve stejné ulici? Jsme přece sousedé! Hra na rozšiřování vnímání bližních může pokračovat dál tím, že jsme z jednoho města, z jedné země, z jedné planety. K virtuálním bližním (město, země, planeta) bude použita rekvizita. Postupně se dostaneme k úplně všem lidem - jsme všichni bližní, protože jsme všichni děti Boží.


DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

Největší přikázání Největší přikázání (JPG, 1 MB), ke stažení také ve formátu PDF (51 kB).

Pracovní list pro menší děti:  Srdíčka Srdíčka (JPG, 425 kB) - se svolením převzat z webu kanan.cz

 


K dnešnímu evangeliu si také můžete s dětmi vybarvovat omalovánku - autorkou je Soňa Häusl-Vad, katechetka a ilustrátorka.

Omalovánka - 30 .ne v mez, A Omalovánka - 30 .ne v mez, A (JPG, 287 kB)

 

Autor: AKr  |  Štítky: církevní rok, cyklus A, dětské listy, evangelium, mezidobí, neděle  |   Sekce: Cyklus A - mezidobí   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.