NAVRCHOLU.cz

24. neděle v mezidobí, cyklus A

11.9.2017

24. neděle v mezidobí, cyklus A

Kolikrát mám odpustit?

V evangeliu k následující neděli se s dětmi zamyslíme nad tím, co znamená skutečné odpuštění. Zamyslíme se nad příběhem o králi a služebníku, který neuměl odpustit, tak jako jemu bylo odpuštěno. Dokážeme odpouštět?

TEXTY K TÉTO AKTUÁLNÍ NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

V evangeliu k následující neděli se s dětmi zamyslíme nad tím, co znamená skutečné odpuštění. Zamyslíme se nad příběhem o králi a služebníku, který neuměl odpustit, tak jako jemu bylo odpuštěno. Dokážeme odpouštět?


NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ

Téma: Podobenství o nemilosrdném služebníku

Autor:  Ludmila Vyskočilová

Rekvizita: platební karta

Promluva: Milé děti, představte si, že by se vám stala taková příhoda: Byly by ještě prázdniny a přišel by k vám soused, kterého ještě moc dobře neznáte. Řekl by vám, že vás už delší dobu pozoruje a myslí si, že by bylo dobré, aby se vaše celá rodina vydala na pořádnou dovolenou. Měla by to být dovolená kamkoliv budete během prázdnin chtít a kde by se vám líbilo. Pak vám kupodivu ještě přinese svou platební kartu, na níž je dostatek peněz pro uskutečnění jakékoliv dovoleé, jakou si vyberete, a je tam dokonce i dost peněz na to, abyste každému přivezli z této dovolené nějaký dárek. Komu byste něco přivezli? Přivezli byste všem svým spolužákům? Každému svému sousedovi nebo jen kamarádům, kteří vás mají rádi? (Je důležité zdůraznit rozdíl mezi kamarádem a spolužákem - všichni spolužáci nemusí být moji kamarádi, mezi sousedem a kamarádem.) Vynechali byste někoho? Proč?

Ježíš nám každému daroval bydliště v nebeském království a to je daleko lepší než dar pohádkového souseda, o kterém jsme si povídali. Na každé dovolené by mi mohlo něco chybět, z každé dovolené se budu muset jednou vrátit, i když se mi nebude chtít. V Božím království mi nic chybět nebude, tohle království trvá navěky. A navěky znamená, že mě Bůh nikdy nepošle pryč. Na začátku jsme si povídali o pohádce, ale my jsme obdarovaní daleko víc a úplně zadarmo. To přece nejde, abychom se s ostatními nedělili, na někoho se zlobili, někomu nechtěli odpustit!


DĚTSKÝ LIST PRO KATECHEZI:

 Služebník dlužil svému pánu mince Služebník dlužil svému pánu mince (JPG, 499 kB), ke stažení také ve formátu PDF (143 kB).

Další materiály k této neděli najdete na stránkách Kanán - Katecheze na neděli


Autor: AKr  |  Štítky: církevní rok, cyklus A, dětské listy, evangelium, mezidobí, neděle  |   Sekce: Cyklus A - mezidobí   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.