NAVRCHOLU.cz

13. neděle v mezidobí, cyklus A

27.6.2017

13. neděle v mezidobí, cyklus A

- námět pro dětskou nedělní katechezi

Pán Ježíš si často povídal se svými učedníky. Učil je, jak mají žít, aby se dostali do nebe. Všichni ho rádi poslouchali.

Někdy jim ale musel říct i různé smutné věci. Pán Ježíš totiž věděl, že někteří lidé v něj nebudou chtít věřit. Také věděl, že žít podle Božích přikázání není vždycky jednoduché. Proto jednou řekl učedníkům: "Jsem rád, že posloucháte, co vám říkám, a snažíte se podle toho žít. Jít pořád za mnou musí být pro vás nejdůležitější věcí v životě. I kdybyste se kvůli tomu měli rozejít s kamarádem, i kdyby se vám kvůli tomu ostatní smáli nebo vám dokonce ubližovali, musíte to vydržet a jít za mnou.

Je důležité, aby všichni moji učedníci drželi při sobě. Když se někdo dostane do problémů, protože věří ve mě, nesmíte ho v tom nechat.

Zastaňte se ho a pomozte mu. Snažte se udělat třeba i jen malou věc, abyste mu alespoň trošku pomohli. Dejte mu napít, když bude mít žízeň a já vám dám velkou odměnu.


AKTUÁLNÍ TEXTY K TÉTO NEDĚLI si můžete přečíst na webu vira.cz

 

Nabízíme tyto materiály pro práci s dětmi:

  PL - 13. neděle v mez.,cyklus A 

Štítky: církevní rok, cyklus A, dětské listy, mezidobí, neděle  |   Sekce: Cyklus A - mezidobí   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.