NAVRCHOLU.cz

6. neděle velikonoční,cyklus A

15.5.2017

6. neděle velikonoční,cyklus A

Budu prosit Otce, a dá vám jiného Pomocníka.

Pán Ježíš si jednou povídal sučedníky. Řekl jim: „Jestli mě máte rádi, dělejte to, co vám přikazuji. Abyste na to nebyli sami, pošlu vám Pomocníka, Ducha Svatého. Ten bude s vámi a bude vám radit, co máte dělat, tak jako vám to teď říkám já. Kdo zná moje příkazy a plní je, ukazuje, že mě má rád.“

(Přepsaný text  přejat se svolením z webu www.kanan.cz)


NÁMĚT NA DĚTSKÉ KÁZÁNÍ

Téma: Jan 14,20-21

Autor: Ludmila Vyskočilová, P. Angelo Scarano

Rekvizita: uzavřená sklenice a v ní několik živých broučků (po mši sv. hned vypustit!)

Promluva: Dnes mám pro vás zcela vyjímečnou věc. Jsou to živí broučci. Také je rádi pozorujete, když je jich teď na zahradách všude plno? Tady u nás je jich kolem kostela tolik, že jen velmi těžko hledám místo kam šlápnout, abych jim neublížil. To by bylo hezké, kdyby se mohli dovědět, že je mám rád, že jim nechci ublížit, mohl se jich zeptat, jestli něco nepotřebují... Co myslíte, šlo by to? Jsou to přece živí tvorové jako já! Nešlo. Jsou příliš malí, nerozumí a neslyší, co jim říkám, vůbec se nám nepodobají, jsou úplně jiní... To bych se jedině musel zmenšit, změnit, abych byl jako oni... a to by se mi nechtělo. Přiznám se vám, že tak rád je nemám. 
Ježíš nás ale tak rád má. Je Bůh a sám sebe zmenšil, aby byl tak veliký jako my, abychom ho mohli poslouchat, viděli ho, rozuměli mu. A až zase pro nás přijde a dá se nám poznat, nebude se k nám už zmenšovat. Naopak. Konečně zvětší nás, abychom se mu už opravdu podobali.


Nabízíme vám tyto další materiály pro práci s dětmi:

DL - 6. ne velikonoční, cyklus A DL - 6. ne velikonoční, cyklus A (JPG, 69 kB) nebo jiný formát DL - 6. ne velikonoční, cyklus A (316 kB)

Jan 14, 15-21 Jan 14, 15-21 (JPG, 290 kB), ke stažení ve verzi PDF (44 kB).


K dnešnímu evangeliu si také můžete s dětmi vybarvovat omalovánku - autorkou je Soňa Häusl-Vad, katechetka a ilustrátorka.

6. ne velikonoční, cyklus A 6. ne velikonoční, cyklus A (JPG, 278 kB)

 

Autor: AB  |  Štítky: církevní rok, cyklus A, dětské listy, evangelium, neděle, velikonoční doba  |   Sekce: Cyklus A - doba velikonoční   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.