NAVRCHOLU.cz

Zamčený pokoj

Hlavní stránka / Články / Zamčený pokoj

31.3.2018

Zamčený pokoj Po Ježíšově smrti se učedníci neustále obávali, že si pro ně přijdou římští vojáci a zatknou je. Toho dne se někteří sešli v jedné místnosti ve městě a raději se zamkli. Najednou se ale stal zázrak!

Ježíš se objevil v místnosti mezi nimi. "Ty žiješ!" začali volat učedníci. Ježíš jim ukázal rány po hřebech, kterými byl přibit na kříž. Tehdy učedníci pochopili, že sice opravdu zemřel, ale že také vstal z mrtvých.

Možná i my se někdy bojíme. Ale stejně jako u apoštolů Bůh počítá s naší slabostí i strachem.  Ví, že nám někdy schází odvaha, a proto přichází, aby nám v těch chvílích byl nablízku a posílil nás. O tom, co řekl učedníkům, se můžete dočíst v Bibli v Novém Zákoně v evangeliu sv. Jana ve 20. kapitole. 

 

 

 

 

Se svolením převzato z knížky 365 příběhů z Bible od Sally Ann Wrightové, kterou vydalo Karmelitánské nakladatelství v roce 2017. V knize najdete na každý den v rce krátký příběh z Bible, převyprávěný pro dětské posluchače. Výborná pomůcka k večerní modlitbě v rodině.

Štítky: články, strach, zmrtvýchvstání, Bible, Ježíš Kristus, vzkříšení  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.