NAVRCHOLU.cz

Tvoření z listí a kaštanů (záloha)

Hlavní stránka / Články / Tvoření z listí a kaštanů (záloha)

12.9.2020

Až vás tyto hry přestanou bavit, můžete si z kaštanů vyrobit různá zvířátka. Potřebovat budete kromě kaštanů už jen špejle nebo zápalky, trochu šikovnosti a hodně fantazie.

 


Podzimní listí

Na podzim se nám nabízí barevné listí pro spoustu her. Během procházky do přírody můžete sbírat pestré, krásně vybarvené listy. Doma je můžete třídit podle barev, tvarů a velikosti.

Pokud se vydáte na vycházku i s kamarády a jejich rodiči, můžete si s barevnými listy vyhrát ještě venku. Jakmile listy roztřdíte podle barev, můžete z nich sestavovat různé velkoplošné koberce s obrazci - soustředné kruhy, duhy, slunce...

Listy nejprve nanoste na jednotlivé hromádky podle barev a potom z nich sestavujte koberec. Můžete si pomoci tím, že obrys předem vyznačíte kamínky nebo vysypete pískem. Hotový koberec dlouho nevydrží, vítr ho brzy rozfouká.

Pokud si chcete s nasbíraným listím ještě trochu pohrát, můžete listí, které tvořilo koberec shrnout na jednu velkou hromadu, do které se opravdu krásně skáče.

 

Několik nejkrásnějších a nejzajímavějších listů si ale schovejte a vezměte je s sebou domů. Můžete s nim užít mnoho zábavy i tam. Některé nasbírané listy si dejte vylisovat. Pak je můžete nalepovat na papír a tvořit z nich zajímavé obrázky.

Z listů také můžete vytvořit pěknou kytičku a darovat ji mamince nebo kamarádovi. Vyberte si několik pěkných javorových listů a jednoduše je stočte do ruličky. Pak začněte skládat kytičku. Jedna rulička bude uprostřed, kolem ní pak skládejte další, až budete mít kytičku. Kolem srolovaných listů pak dokola skládejte listy celé a nakonec kytičku svažte lýkem. Maminka bude mít jistě radost a kytička jí dlouho vydrží. I když listy uschnou, pořád budou pěkné.

 Se svolením přejato z časopisu DUHA č. 15, ročník 2009/10

Štítek: články  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.