NAVRCHOLU.cz

Vyrobíme si masku na karneval?

Hlavní stránka / Články / Vyrobíme si masku na karneval?

10.2.2017

Vyrobíme si masku na karneval?

karnevalové masky pro děti a omalovánky

Období mezi svátkem Tří králů až do Popeleční středy se jmenuje masopust. Na tzv. masopustní úterý před Popeleční středou se lidé oblékali do masek a hodovali do sytosti, aby se připravili na následující čtyřicetidenní půst.

Období mezi svátkem Tří králů až do Popeleční středy bylo kdysi nazýváno masopust

Na tzv. masopustní úterý před Popeleční středou se lidé oblékali do masek a hodovali do sytosti, aby se připravili na následující čtyřicetidenní půst. V období masopustu se konaly na královských dvorech hostiny, na vesnicích zabijačky a tancovačky. Dodnes se v tomto období konají maškarní bály a v některých krajích průvody masek procházející vesnicemi.

Abychom se s dětmi na takovýto maškarní průvod připravili, můžeme si vyrobit vlastní karnevalové masky technikou kašírování na balónek podle našeho fotoseriálu. Náměty s podrobnými návody na výrobu jednoduchých papírových masek najdete v Kalenáři v masopustní sekci.

K tématice karnevalového veselí si můžete také vytisknout několik omalovánek:

průvod masek průvod masek (JPG, 767 kB)  - dokresli další masky v průvodu a vybarvi!

Masopust Masopust (GIF, 20 kB), Klaun s cedulí Klaun s cedulí (JPG, 159 kB), Karneval začíná Karneval začíná (JPG, 108 kB), Pohádkový svět Pohádkový svět (JPG, 98 kB), Pojďte na oslavu Pojďte na oslavu (JPG, 114 kB), Oslavme masopust Oslavme masopust (JPG, 103 kB)

Autoři: AKr, GaS  |  Štítky: články, karneval, masky, masopust, návody, tvoření  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.